ÇAY AĞACI YAĞI İLE SİVİLCE VE GÖZENEKLERE VEDA

A+
A-
ÇAY AĞACI YAĞI İLE SİVİLCE VE GÖZENEKLERE VEDA

Çay ağacı yağı bir çok insanın müthiş bir antibakteriyel olarak bildiği bir üründür. Fakat çay ağacı yağı cildi temizleme konusunda oldukça yararlı bir yağ çeşididir.
Sivilce ve gözenek sorunu her yaşta insanın müzdarip olduğu bir durumdur. Bazen acılı tedaviler, bazen de yorucu ilaçlar ile çözüm aransa dahi çoğu kişi doğal ürünler ile kendilerine bir çözüm yolu aramaktadır. Tam da bu noktada çay ağacı yağı inanılmaz bir etki ile herkesi şaşırtmaktadır.

Aynı zamanda çay ağacı yağının bir çok kullanım alanı da bulunmaktadır. Bunlar; siğiller, mantar, uçuk, öksürük ve burun tıkanıklığı ağız ve diş sağlığı gibi çok çeşitli noktalardır. Günümüz pandemi döneminde dezenfektan olarak da harika bir işlevi vardır aynı zamanda meyvelerinizi de temizlerken size yardımcı olacaktır.
Bakalım çay ağacı yağını nasıl ve ne zaman kullanmalıyız?

NOT: Çay ağacı yağının yaygın yan etkileri arasında tahriş, kızarıklık ya da cilt kuruluğu bulunur

Öncelikle aktarlar ve kozmetik mağazalarında bulunan bir üründür çay ağacı yağı.
Cilde kullanılacak olan çay ağacı yağı uygulamasından önce cilt temizlenmelidir.
Ardından yağ cildimizin küçük bir kısmında test edilmelidir. Ciltte birkaç dakika içerisinde tahriş olma gibi herhangi bir sıkıntı olmaz ise yüzünüze de rahatça sürebilirsiniz.
Bir kaseye damlatılan yağı kulak temizleme çubuğuna bulaştırıp sivilcelerimize birkaç saniye bastırmadan değdirelim. Pamuk , kendi eliniz ya da yumuşak bir mendil de kullanılabilir.
Çay ağacı yağı birkaç saat ya da tüm gece kullanıma uygundur. Cildin yağı emmesi için en uygun süreler bunlardır.
Cildi ılık su ile ve nazikçe durulamanız önerilir.
Bu tedaviyi her gün kullanabilirsiniz. İsteğe bağlı sabah- akşam şeklinde de uygulanabilir.
Çay ağacı yağı bu yöntem dışında; herhangi bir nemlendirici içinde, duş esnasında, peeling içerisine katılarak da kullanılabilir.
Aynı zamanda bu yağ burun tıkanıklığını gidermesi ve boğazı da rahatlatması nedeniyle gece rahat uykuya neden olmaktadır. Daha huzurlu bir uyku içinde kullanılabilecek bir üründür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.