ELMA SİRKESİ DİYETİ NEDİR ? NASIL YAPILIR ?

A+
A-
ELMA SİRKESİ DİYETİ NEDİR ? NASIL YAPILIR ?

Elma sirkesi diyeti tadı nedeniyle çok tercih edilmemektedir. En etkili diyetlerden biri de o’dur aslında. Bu diyetin amacı, yemek yeme düzenini sağlamaktır.

Birçok elma sirkesi kürü vardır. İçmekte zorlananlar için bu kürler daha tercih edilebilir olmaktadır.

Papatya çaylı elma sirkesi kürü; Bir su bardağı taze demlenmiş papatya çayının içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı bal ekleyin. Bu karışımı gece yatmadan veya kahvaltıdan önce içebilirsiniz.

Ballı elma sirkesi kürü; 1 su bardağı suyun içine 1 yemek kaşığı sirke, bir tatlı kaşığı da bal ekleyip, karıştırın. Bu karışımı yemeklerden önce, özellikle sabahları aç karnına tüketebilirsiniz. Bu sayede hem zayıflama süreciniz hızlanacak hem de kötü kolesterolünüz düşecektir.

Sinameki tozlu elma sirkesi kürü; 1 su bardağı suyun içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı sinameki tozu ekleyip karıştırın. Bu karışımı günde bir defa istediğiniz öğünden önce içebilirsiniz. Pek tercih edilen bir kür olmasa bile etkilidir.

Bu diyetleri yapmanız durumunda hareketli bir yaşam da gereklidir. 30-40 dakikalık yürüyüşler ile bu diyet desteklenmelidir. Aynı zamanda da su içmenin önemi de çoktur. Günlük en az 2,5 litre su alınmalıdır. Tek başına yapılan kür yararlı değildir.

elma sirkesi diyeti

ELMA SİRKESİ DİYETİ İÇİN ÖNEMLİ MADDELER

1-Kullanacağınız elma sirkesi doğal ve organik olmalıdır. Eğer evde organik olarak yapılmış elma sirkesi bulamazsanız.

2-Elma sirkesi diyetini 15 yaşın üzerinde, sağlık problemi olmayan herkes uygulayabilir.

3-Mide hastalığı olan veya düzenli ilaç kullanması gerekenler, doktor kontrolüne göre başlayabilirler. Fazla asitli bir yapıda olan sirke zarar verebilir.

4-Elma sirkesinin asitik özelliği yüksek olduğu için sulandırmadan ve fazla miktarda içmeyiniz.

5-Elma sirkesini, sulandırarak da içmekte zorlanıyorsanız, salataların üzerine dökerek, uygulayabilirsiniz.

Diyet programı, egzersizler ve elma sirkesi diyeti ile bir ayda 2 ile 8 kilo arasında kilo kaybı yaşayabilirsiniz. Tabi ki de önemli olan bu maddelere dikkat etmektir. Baştan savma bir diyet sağlığınıza zarar verebilir. Elma sirkesinin bir diğer kötü özelliği de fazla asitli olması nedeniyle dişlere verdiği zarardır. Bu nedenle su ya da başka katkı maddesi ile kullanılması en doğru tercihtir.

LÜTFEN UYGULAMADAN ÖNCE DOKTORUNUZ İLE GÖRÜŞÜN.

Bu tarz sağlık konuları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için sağlık kategorimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz 🙂

Sosyal medya üzerinde sayfalarımızı takip ederek içeriklerden hızlı bir şekilde haberdar olabilirsiniz.

Twitter : https://twitter.com/sanalkasifcom

Instagram: https://www.instagram.com/sanalkasif/

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.