Elma Sirkesi Nelere İyi Gelir ? Faydaları Nelerdir ?

08.06.2020
A+
A-
Elma Sirkesi Nelere İyi Gelir ? Faydaları Nelerdir ?

Elma sirkesi yüz yıllardır hayatlarımızda var olan ama pek çok kişi tarafından değeri bilinmeyen bir ilaç diyebiliriz.

Sizlere başlıklar altında elma sirkesi neye yarar , faydaları neler, zararı var mı gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Uyarı : Sadece bizim sitemizden değil her hangi bir yerden alacağınız sağlıksal bir tavsiyeyi,öneriyi önce kendi doktorunuz ile konuşup uygulayın.Çoğunluğa iyi gelen bir şey belki de sizin vücudunuza farklı tepkiler verebilir bu yüzden bunu en iyi doktorunuz bilecektir. Lütfen sağlığınızla ilgili bir şeyi hemen denemek yerine farklı kaynaklardan araştırıp doktorunuzla iletişime geçerek uygulayın 🙂

Elma Sirkesi Nelere İyi Gelir ?

Kan şekerini kontrol altına alır .

Mide asit seviyesini düzenler.

Sindirim sistemini güçlendirir.

Sindirimi kolaylaştırır.

Kilo kaybına yardımcı olur.

Tüketilen besinlerden alınan faydayı arttırır.

Tokluk hissi verir.

Elma Sirkesi Zayıflatır Mı ?

Öncelikle sadece sirke içerek zayıflamaya sakın çalışmayın 🙂 Aslında sadece tek bir gıda ile hayatınızı devam ettirerek zayıflamaya çalışmak veya formda kalmak kısa vadede sonuç veriyor gibi gözükse de beraberinde bir çok sıkıntıyı da getirebilir.

Elma sirkesini normal yaşantınıza ekleyerek zayıflama veya formda kalma gibi konularda vücudunuza çok yardımcı olursunuz.

Haber siteleri gibi konuyu gereksiz uzattığımızı düşünmeyin lütfen 😀 bu sorunun cevabı tabi ki evet ama biz nedenlerini de açıklamak istiyoruz o yüzden uzuyor konu 🙂

Sindirim sisteminizi kuvvetlendirip tükettiğiniz besinlerinden alacağınız faydayı arttırdığı için daha sağlıklı bir beslenme yapacaksınız. Kan şekerinizin birden tavan yapmasıyla canınızın bir şeyler istemesi durumuna elma sirkesi ile engel olmuş olacaksınız ve buda doğal olarak beraberinde istediğiniz form size ulaştıracak.

Siz yine sağlık bir şekilde yaptığınız beslenme programına devam edin sadece ufak bir yerine elma sirkesini ekleyin 🙂

Elma Sirkesi ‘ni Marketlerden alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Bu konuda tabi ki size net bir marka vermemiz mümkün değil fakat her şeyde olduğu gibi bununda en güzeli doğalı. Kendiniz yapabilirseniz veya ev yapımı bulabilirsiniz onu almanızda büyük fayda var.

Marketlerden alacaksanız da aldığınız şişenin cam şişe olmasına dikkat etmelisiniz. Bu arada ne kadar az plastik o kadar çok hayat.

Aldığınız ürünün markasını araştırın , arkasında yazan bilgileri mutlaka okuyun ve size en uygun olanı seçin.

Elma Sirkesi ‘ni Ne Kadar ve Nasıl Tüketmeliyiz ?

Uzmanlara göre sabah aç karnına tüketmek yararlı oluyormuş. Bunun sebebi ise şu sabah kalkınca aç karnına tüketince gün boyu midenizi koruyacak ve yiyeceğiniz besinlerin tüketimini kolaylaştırıyor olması. Bunun yanı sıra Yemeklerden önce yaklaşık 15-20 dakika önce tüketmenizde o öğününüzden maksimum verim almanıza yarayacaktır.

15-30 ml yani hemen hemen 1-2 yemek kaşığı şeklinde tüketebilirsiniz.

Bahsettiğimiz ölçüyü büyük bir bardak suyun içine karıştırarak içmenizde oldukça fayda var bunun sebebini zararlı mı başlığının altında açıklayacağız.

Salatalarınıza ekleyebilirsiniz. Hem güzel bir tat verir hem de çok daha sağlıklı bir salata yapmış olursunuz.

Elma Sirkesi Zararlı Mı ?

Her yarar her güzel şeyin fazlasının zararlı olduğu gibi bununda fazlası zararlı olabiliyor.

Bu zararlardan başlıcaları dişleri aşındırması ve boğazı tahriş etmesi denebilir. Bu yüzden su ile karıştırarak içildiğinde seyrelmiş olacağı için bu zararları en az indirebilirsiniz.

Dişler konusunda hassas iseniz içtikten hemen sonra ağzını temiz su ile çalkalayıp veya dişlerinizi fırçalayıp bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Konunun en başında da belirttiğimiz gibi lütfen önce sizin değerlerinizi bilen vücudunuzu tanıyan doktorunuza danışmadan hiç bir bilgiyi direkt alıp kendinizde uygulamayın. Unutmayın başkalarına yararı olan şeylerin size zararları olabilir.

Bu tarz daha fazla sağlık ile ilgili konularımızı görmek için sağlık kategorimize bakmayı unutmayın 🙂

Bu güzel elma sirkesi fotoğrafı için pixabay ‘ a çok teşekkürler 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sirkeci selma dedi ki:

    valla zatan bu sirke işiyle uğraşıyoruz. elma sirkesi bu sıralar yok satıyor yok. Çok faydalı gerçekten.