KABARIK SAÇ DERDİNE SON VEREN SAÇ MASKELERİ

A+
A-
KABARIK SAÇ DERDİNE SON VEREN SAÇ MASKELERİ

Engel olması oldukça zor olan kabarık saç derdine son vermenin yolları her yerde yazar fakat evdeki malzemeler ile kolayca hazırlanabilecek saç maskelerini sizin için derledim. Bu maskelerin düzenli uygulama halinde etki göstereceğini de bilmeniz çok önemli bir ayrıntı.

  1. BAL VE YOĞURT MASKESİ:

Bal ve yoğurt karışımından ortaya çıkan maddeler saçtaki kabarma eylemini oldukça aza indirir. Saç tellerini kuvvetlendirip kabarmaya neden olan zayıf tellerden kurtulmanıza yardımcı olur.

BAL VE YOĞURT MASKESİ YAPIMI

3 yemek kaşığı bal,

Yarım kase kadar yoğurt,

Bu iki malzemeyi iyice birbirine yedirerek karıştırıyoruz. Saçlarımız ıslakken bu karışımı uyguluyoruz. Köklere de uçlara da iyice yediriyoruz ve 40 dakika kadar saçlarımızın karışımı iyice yemesini bekliyoruz. Bu karışımı isteğe bağlı haftada 2 kez kullanmak en uygunudur.

  1. ZEYTİNYAĞI MASKESİ

Salatalarımızı tatlandıran zeytinyağının inanılmaz etkisini saçlarımızda da görmek mümkün. Oldukça harika bir yağ olan zeytinyağını saçlarımıza da kullanırsak kabarık saç sorununa çözüm bulmuş oluruz.

ZEYTİNYAĞI MASKESİ YAPIMI

2 yemek kaşığı zeytinyağı,

1 yumurta,

İyice karıştırdığımız bu iki malzemeyi kökten uca kadar iyice saçımıza yediriyoruz. Bu karışımı saçımız streç film ile sarılı bir haldeyken 45 dakika kadar bekletiyoruz. Saçlarımızı ılık su ile durulamamız gerekiyor ve mümkün ise su da doğal sirke bulunur ise yararı katlanmaktadır.

kabarık saç

  1. MUZ MASKESİ

Saçlarınızın pH dengesini düzenleyecek bu maske de oldukça tercih edilmekte. Saçlarınızın doğal nem salgılamasına yardımcı olur ve bu şekilde kabarık saç sorununu önler.

MUZ MASKESİ YAPIMI

1 olgunlaşmış muz,

Yarım limon,

Muzu iyice ezip püre haline getiriyoruz ve yarım limonun suyunu üzerine sıkıyoruz. Köklerden uçlara kadar bu karışımı iyice yediriyoruz. Bu karışım 30 dakika kadar saçımızda beklemeli. Haftada 3 kez kullanılması önerilir.

  1. AVOKADO MASKESİ

Saçlarınızın doğal nemini salgılaması ve kabarıklığı önlemesi için gerekli olan tüm maddelere sahip olan bu maske de çok etkilidir. Doğal bir saç nemlendiricisidir.

AVAKADO MASKESİ YAPIMI

1 olgunlaşmış avokado,

1 yumurtanın sarısı,

Olgunlaşmış avokadoyu ezerek püre haline getiriyoruz ve tabiki de çekirdeğini kullanmıyoruz. Püre haline gelen avokadoya yumurtanın sarısını ekliyoruz. Krema kıvamı elde edinceye kadar iyice çırpıyoruz. Bu karışımı ıslak saçlarımızda 30 dakika kadar bekletiyoruz ve ardından duruluyoruz. Haftada 3 kez yapıma uygundur.

 

Sağlık hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için sağlık kategorimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz 🙂

Sosyal medya üzerinde sayfalarımızı takip ederek içeriklerden hızlı bir şekilde haberdar olabilirsiniz.

Twitter : https://twitter.com/sanalkasifcom

Instagram: https://www.instagram.com/sanalkasif/

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.