KOLAY YOLDAN İNGİLİZCE KELİME ÖĞRENME YÖNTEMLERİ

KOLAY YOLDAN İNGİLİZCE KELİME ÖĞRENME YÖNTEMLERİ

Günümüzde hızla küçülen dünya düzeninde ortak bir dil olarak İngilizce belirlenmiş ve bu dil evrensel hale getirilmiştir. Çeşitli kurslar ve uygulamalar ile hırsla dil öğrenme telaşına giren bireylerin en ilgilendiği konu evde dil öğrenmektir. Bunun içinde bir program ve verimli çalışma için etkenler önemlidir.

İngilizcenin en önemli noktalardan biri kelimelere hakim olmaktır. Bunun da en kolay yollarını sizinle paylaşacağım.

Önemli adımlardan ilki meraklı olmaktır. İstekli, meraklı ve düzenli çalışma başarıyı beraberinde getirir. Meraklı olup araştırma yapmak, bulduğunuz her kelimeyi araştırmak veya bulduğunuz yabancı dil içeren her verimli içeriği okuyup, izlemek gelişiminiz için çok önemlidir. BOL BOL OKUYUN ve bu şekilde kelime ve gramerinizde olan gelişmeyi izleyin.

Sizin için ilgi çekici konu ve kelimeler belirleyin. Bu yöntem ile her zaman hevesle çalışmanız çok olasıdır. İlgili olduğunuz konuları içeren bir ders çalışma programı eğlenceli vakitler geçirmenize ve aynı zamanda öğrenmenize kolaylık sağlar. İLGİLİ OLDUĞUNUZ KONUYU SEÇİN ve bu konunun anahtar kelimelerinden başlayın.

Öğrendiğiniz kelimeleri pratiğe dökmediğiniz sürece silinmeleri çok muhtemeldir. İşte bunun için BOL BOL PRATİK YAPIN. Kendi kendinize cümle kurun, etrafınızda gördüğünüz objelerin adlarını İngilizce tekrarlayın veya bazı sitelerden yabancı arkadaşlar edinin bu yöntemlerle kelimeler daha akılda kalıcı olacaktır.

Ders çalışmanın en etili yolu not almaktır. Not alarak daha akılda kalıcı bir çalışma yapabilirsiniz. Küçük ve renkli post-it kağıtlarına yazdığınız kelimeleri gözünüz sürekli görebileceği yerlere yerleştirin ve geçip giderken dahi onları okuyup tekrar edin. NOT ALIN ve kalıcılığı arttırın.

Her zaman elinizde İngilizce bir sözlük bulundurun. Bu yöntemle sürekli ulaşabileceğiniz kelimelere ve anlamlara ulaşırsınız. Kitap yerine İNGİLİZCE SÖZLÜK OKUYUN böylelikle arda göz atmanız bile bol bol yeni kelime anlamına demektedir.

Hayatınıza aktarın. Gün içerisinde en çok vakit geçirdiğiniz yerlere İngilizce anlamlar ekleyin. Mesela telefonunuzun dilini İngilizceye çevirerek çok kolay bir öğrenim sağlayabilirsiniz. İngilizce günlük yazmakta çok güzel bir yöntemdir. İngilizce müzikler dinleyin. Yolda ya da herhangi bir yerde İngilizce düşünmeye çalışın. Yani HAYATINIZA AKTARIN.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.