League Of Legends 8.19 Yaması Neler Getirecek?

22.09.2018
A+
A-
League Of Legends 8.19 Yaması Neler Getirecek?

Online oyun platformu gün geçtikçe daha geniş bir yelpazeye yayılıyor. Counter-Strike: Global Offensive,Fortnite,PUBG gibi FPS ve battle royal türü oyunların yanında League of Legends kendine ayrı bir yer edinmiş durumda. E-Spor dalında da dünyaca ünlü sporcular çıkararak adından sıkça söz ettiren LOL kendisini sürekli geliştirmesi ve sezonlara dayalı güncellemeleri ile ünlü hale geliyor. League of Legends oyununun yeni gelecek olan yaması olan 8.19 hangi yeniliklerle gelecek gelin bu yeniliklere beraber bakalım.

League of Legends

League Of Legends 8.19 Yaması Neler Getirecek?

 

Oyunun resmi forumu üzerinden ‘’Melanj’’ tarafından yapılan açıklamaya göre 8.19 yaması Dünya Şampiyonasının oynanacağı yama olacak. Yamaya dair planlardan bahseden ‘’Melanj’’ oyunun bazı karakterlerinin yamada iyileşeceğini ve tercih edilecek hale getirileceğini belirtti.

Melanj’ın açıklamasını daha ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

‘’8.19 için gözden geçirdiğimiz birkaç diğer şey hakkındaki düşüncelerimiz şöyle:

  • (Janna) Geçen hafta da belirttiğimiz gibi, pasifinin normal saldırı ve W hasarına yaptığı katkıyı arttırmayı test ediyoruz. Bu hafta biraz daha büyük bir güçlendirmeyi (sadece oyunun ileri safhaları yerine tüm seviyelerde %35) denesek de giderek artan değerlere geri dönebiliriz. Bu değişikliğin sağlayacağı gücü tam olarak ölçmek istiyoruz.
  • (Kog’Maw) Kog’Maw’ın Q’sunun zırh ve büyü direnci eksiltme etkisini arttıracak değişiklikler test ediyoruz. Buradaki amacımız onu tanklara karşı biraz daha güçlü bir seçim haline getirmek. Kendisi şu anda biraz zayıf olduğu ve geçmişte hep bu yönüyle öne çıktığı için, tanklara karşı sahip olduğu etkiye biraz daha odaklanmanın değerli olacağını düşündük.
  • (Thresh) Oyunun erken safhalarındaki uzun süreli takas/avlama durumlarında Thresh’i biraz daha güçlendirmek; ancak bunu bütün gücüyle saldırdığı anlardaki gücünü arttırmadan yapmak istiyoruz. Dolayısıyla Q mana bedelini ve bekleme süresini azaltmayı test ediyoruz.
  • (Nunu) YG dizilimleri diğer tank dizilimlerine göre epey zayıf göründüğünden, bunları biraz güçlendiriyoruz. Buradaki hedefimiz tank dizilimlerinin gücünü biraz arttırmak ve YG tarafında dikkatli davranarak bunun tercih edilen tek dizilime dönüşmesini engellemek.

 

league-of-legends-1

 

Kassadin zayıflatılacak !

Yazının devamında Kassadin’den bahseden ‘’Melanj’’, Kassadin’in de gözden geçirilen şampiyonlar arsında olduğunu, şampiyonun etkinliğinin oyun sonunda biraz düşük olması için bazı yeteneklerini zayıflatma yoluna gidebileceklerini belirtiyor.

 

‘’Melanj’’ açıklamasının son kısmında önemli bir konuya değiniyor. Şampiyonların her zaman kimliklerine göre güçlendirme yapmadıklarını belirten ‘’Melanj’’, bu durumu örneklendirerek açıklıyor. Açıklamasını sizlerle paylaşalım.

 

‘’ Geçen hafta Janna’nın normal saldırılarını ve W’sunu güçlendirmekten bahsettiğimizde, birçok kişi neden savunmaya/korumaya yönelik yönlerini değil de hasarını güçlendirdiğimizi sordu; sonuçta oyuncular şampiyonu bu yönleri için seçiyor. Şampiyonları güçlendirirken genellikle kimliklerini belirleyen yönlerini hedef alarak, farklı şampiyonlar arasında çeşitlilik oluşturmaya ve var olan çeşitliliği korumaya çalışıyoruz. Tabii bazı durumlarda bu güçlü yönleri daha da güçlü hale getirmek diğer sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Janna’ya çok fazla savunma ve kalkan veya Soraka’ya çok fazla iyileştirme eklemek, korudukları takım arkadaşlarının biraz fazla güvende olmasıyla sonuçlanabilir. Bu da uzun süreler boyunca düşük etkileşim ve önem barındıran bir oynanış ortaya koyabilir. Bu da böyle şampiyonları güçlendirmek istediğimizde farklı yönlerine odaklanmamızı gerektiriyor. Son dönemde suikastçılara gelen bazı güçlendirmelerde de benzer bir durum oluşmuştu. Karakterleri bir hedefi çabucak ortadan kaldırma becerileri üstüne kurulu olsa da bu, anlık hasarlarını arttırmayı her zaman doğru karar haline getirmiyor. Rengar’ın ulti bekleme süresi ve hedeflere erişimine odaklanmamız veya Kha’Zix’in W’sunun yavaşlatma yüzdesini arttırmamız bu yaklaşımımıza örnek olarak gösterilebilir.’’

 

LOL Dünya Şampiyonasında Sahne Güney Koren’nin

 

 

8.19 Yaması ile oynanacak 2018 League Of Legends Dünya Şampiyonasına bu sene Güney Kore ev sahipliği yapacak. Güney Kore geride kalan yedi Dünya Şampiyonasının beşini kazanan ülke olmuştu.

 

2018 League Of Legends Dünya Şampiyonası, Riot Games resmi internet sitesi üzerinden verilen bilgilere göre 1 Ekim tarihinde başlayacak ve 3 Kasım tarihinde son bulacak.

 

2018 Türkiye Büyük Finali’nde Royal Bandits’i beş maçlık seride 3-1 yenerek kupayı kaldıran temsilcimiz BAU SuperMassive’ de Worlds 2018’ de yer almak için Seul’de yapılacak ön eleme turnuvasında boy gösterecek. Geçen sene Dünya Şampiyonasına giderek bizleri sevindiren Fenerbahçe E-Spor’un ardından bu sene de SuperMassive’den aynı başarıyı göstermesini bekliyoruz. Temsilcimize başarılar diliyoruz.

 

league-of-legends-etkinlik-video

 

 

Oyunlara ilginiz varsa ve Steam oyunlarında kırılan birbirinden farklı rekorlara bir göz atmak istiyorsanız Steam Online Oyuncu Rekorları konumuza bir göz atmanızda fayda var demektir .

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.