MİDE BULANTISINA NE İYİ GELİR?

A+
A-
MİDE BULANTISINA NE İYİ GELİR?

Mevsim değişikliğinin tam da ortasında kaldığımız bu dönemlerde üşütmemek için bol bol önlem almalıyız. Bu önlemleri geç almamız ya da almamamız durumunda mide bulantısı ile gelen bu hastalığın en zor kısımlarından olan bulantıyı gidermek için tavsiyelerde bulunacağım.

BOL SU TÜKETMEK:

Suyu küçük yudumlar şeklinde tüketmeye de özen göstermeniz gerekir. Aksi takdirde mide bulantılarınızın yeniden baş göstermesine neden olabilirsiniz.

ZENCEFİL ÇAYI:

Mide bulantısına en iyi gelen şeylerden birisi de zencefil çayıdır.

NANE LİMON KOKLAYIN YA DA ÇAYINI İÇİN:

En bilindik yöntemlerden birisi de budur. Nane ve limon mide bulantısına kesin çözümlerden birisidir.

PAPATYA VE REZENE ÇAYI:

Çay yapıldıktan sonra tatlandırılarak ve küçük yudumlarla içilmelidir. Çok sıcak olmamalıdır ve mümkünse şeker yerine bal ile tatlandırılmalıdır.

TEMİZ HAVA ALIN:

Temiz hava almak oldukça mide bulantısında dindirici etki sağlar.

TUZLU BİSKÜVİ:

Mide bulantınızın sebebi hamilelik ise sabah bulantısı şikayetiniz olabilir. Tuzlu kraker ya da bisküvi tüketimi sabah mide bulantıları için en doğal çözüm olacaktır.

PİRİNÇ LAPASI:

Mide bulantısına iyi gelen ve az bilinen ürünler arasında pirinç lapası da yer alıyor.

MUZ VE KARPUZ:

Mide bulantınızı muz ya da karpuz yiyerek uzun süreli biçimde bastırabilirsiniz. Karpuz susuz kalmış vücuda iyi gelirken, muz ise potasyum açısından zengin bir besin olması sebebiyle midenizi rahatlatacaktır.

YOĞURT:


Kemoterapi nedeniyle mide bulantısı sorunlarınız varsa en etkili besin yoğurt olacaktır. Sade yoğurt tüketimi yapmanız tavsiye edilir.

DERİN NEFES ALMAK:

Hafif bulantı durumunda tercihen temiz havada derin nefes alıp vermek bulantının geçmesine yardımcı olabilir. Özellikle aşırı yemek yemek ya da alkol almaktan kaynaklanan bulantılar için bu yöntem oldukça faydalı olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.