VALORANT FPS ARTTIRMA

A+
A-
VALORANT FPS ARTTIRMA

Valorant oyununda başarılı olmak için en gerekli şeylerden birisi de FPS seviyesidir. FPS seviyesi ne kadar yüksekse oyun kalitesi o kadar fazla olur. FPS’in düşük olduğu yerlerde oyunda kasmalar görülür ve geç fark edilen düşman tarafından öldürülmeniz olasıdır. Peki oyunda oldukça önemli olan FPS nasıl yükseltilir?

FPS bilgisayarın ana donanım birimlerine göre değişiklik göstermektedir. FPS “Frame Per Second/Saniyelik Görüntü Sayısı” yani saniyede ekrana aktarılan kare sayısı manasına da gelmektedir. FPS değerleri açısından en az 25 olması normaldir, fakat oyuncular için 30 normal kabul edilir. FPS aynı zamanda keyifli bir izlenim de sunar.

Eğer FPS arttırmak istiyorsanız ilk adım grafik ayarlarına göz atmaktır. Profesyonel oyuncuların çoğu oyun sırasında FPS ayarlarını en düşük seviyeye ayarlamaktadır. Eğer grafikleri de düşürdükten sonra FPS hala yükselmiyor ise bir dahaki maddeyi uygulayın.

Oyuna giriş yapıp görev yöneticisini açın ve işlemler sekmesine gelin. İşlemler sekmesinden Valorant’ı bulun ve sağ tıklayıp “ayarlarına git” seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda Valorant’a sağ tık yapıp “benzeşmeyi ayarla” seçeneğine basın. Açılan ekranda, CPU 0 kısmı seçili ise oradan tiki kaldır. Bu işlemin amacı Valorant’a öncelik vermektir. Böylelikle sistem Valorant’a öncelik verir.

Bir diğer FPS arttırıcı yöntem ise masaüstünde açık olan sekmeleri kapatmaktır. Mümkün ise tüm programlar kapatılmalı.

İşletim sistemi masaüstünde duran uygulamalara öncelik tanır. Bu nedenden masaüstü ne kadar boş olursa FPS o kadar hızlı olur. Etkisi çok olmasa bile tabi ki de katkısı vardır.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.