VALORANTTA İYİ OYUNCU OLMANIN PÜF NOKTALARI

A+
A-
VALORANTTA İYİ OYUNCU OLMANIN PÜF NOKTALARI

Son dönemlerin en popüler oyunlarından olan Valorant efektleri, karakterleri ve yenilikçi yapısı ile dikkat çekiyor. Şu anda aktif bir çok oyuncuya yer vermesi ile birlikte her gün yeni oyuncular da ekleniyor. Peki yeni başlayanlar bu oyunu uzun zaman ayırmadan nasıl güzel oynar şimdi Valorant’ı daha güzel oynamak için lazım olan teknikler ile size yardımcı olacağım.

  1. AİM’İNİZİ AYARLAYIN:

Silah hedefinizi oluşturmak ve ayarlamak en önemli noktalardandır. Silah hedefinizi sizinle aynı hizada olan arkadaşlarınız ile ayarlayabilirsiniz ve bu konuda eğitim sekmesinden pratik yapabilirsiniz.

  1. KOŞTUĞUNUZ KADAR YÜRÜYÜN:

Oyunda ses vermemek en önemli detaylardan birisi. Oyunda ses verdiğiniz zaman düşman yerinizi daha kolay tespit edebilir. Önemli olan ne kadar koşma sesi çıkarttıysanız bir o kadar da sessizce aynı süre kadar ilerleyin ki sizin nerede olduğunuzu kestirmek düşman için zorlaşsın.

  1. DURARAK ATEŞ EDİN:

Ateş ederken olduğunuz yerde sabit kalmanız gerekmektedir. Koşarak vurduğunuz taktirde hedefe isabet ettirmeniz çok ama çok zordur. Bu nedenle de durarak ve CTRL tuşuna basıp eğilerek vurursanız hedefe isabet ettirmeniz daha olasıdır.

  1. TAKIM İLE İLETİŞİM SAĞLAYIN:

Takım ile haberleşmek de önemlidir. Düşmanın yerini saptayıp erken davranmak için bu önemli bir detaydır. Takım arkadaşlarınızla sağlıklı bir iletişim kurmaya dikkat edin.

  1. SABIRLI OLUN:

Sabırla oynanan oyunda başarı oranı daha yüksektir. İlk hamleyi düşmandan beklediğiniz taktirde umulmadık yerlerde bekleyerek kazanabilirsiniz.

  1. BIÇAK İLE KOŞUN:

Eğer çok acele yetişmeniz gerekiyorsa, spike patlamak üzereyse bıçakla koşmak normale göre daha hızlı koşmanızı sağlar. Gerçek hayatta ağır bir silahla koşmak yerine bıçakla koşmak daha hızlı olmanızı sağlayacak ise oyunda da mantık bu şekildedir.

  1. KARAKTER SEÇERKEN YETENKLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN:

Karakter seçme aşamasında seçtiğiniz karakterin yeteneklerini iyice inceleyin ve kullanabileceğinizden emin olduğunuz karakteri alın. Yetenekler joker kartları gibidir sizi beklenmedik anlarda beklenmedik şekilde kurtarabilir. Önemli olan karakterlerin yeteneklerini nasıl kullanabileceğini bilmektir.

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.