VERİMLİ AJANDA KULLANIMI

VERİMLİ AJANDA KULLANIMI

Günlük hayatı düzenli yaşamak günün verimli geçmesi için çok ama çok önemlidir. Ajandalar ise bu konuda en büyük destekçimizdirler. Başarılı insanların da düzenli bir yaşam içinde olduğunu görürüz. Ajanda tutmak gün içinde daha istekli çalışmanıza katkı sağlar, düzenli hayat potansiyelinizi yükseltir. Peki bu ajandaların kullanımı nasıl daha verimli hale getirilir? Bu sorunun cevabını detaylıca açıklıyorum.

Ajanda tutmaya başlarken önemli nokta onu göz önünde bulundurmak ve sevdiğiniz bir şekilde süslemek.

Post- it kullanarak daha dikkat çekici hale getirin. Mesela, sarı renge evde yapılacak işler, pembe renge, ödevler. Bu şekilde bölmek daha dikkat çekici olacaktır ve kullanımı da kolaylaştıracaktır.  Aradığınız kısmı renklere göre bulabilirsiniz.

Renkli kalemler de ilginizi arttıracaktır.

Yaptığınız görevleri bir tik ile ya da üstünü çizerek belli edin. Bu sizi motive edecektir ve bir şeylere başlamış olmak iyi hissettirecektir.

Sayfaları günlük- haftalık gibi bölün. Bu şekilde aradığınız tarihi bulmak ya da haftalık plan bulmak daha kolay bir hal alır.

Gün doldurmak amacı ile uzun ve yapmayacağınız notlar eklemeyin. Yazdığınız kısmı yapmadığınız ajandayı açmak istemezsiniz bu da sizi soğutur.

Taşımakta zorlanırım derseniz telefonunuza not alın ya da kendinize internetten görsel bularak tablo hazırlayın ve tek bir kağıt halinde taşıyın.

Defterde ya da kağıt üzerinde hakim olduğunuz bir düzeniniz olmalı. Düzenli bir şekilde notlar alırsanız, dikkat çekici karalamalar ile ajanda kullanım süreniz uzar. Bu durumda düzenli yaşama da daha kolay alışmış olursunuz.

Tabi ki ajandanın yanınızda bulunması da gerekli kullanılmazsa bir yararı yoktur. Kullanmak için de istediğiniz şekilde kullanmak da sizin seçiminiz olacaktır.

Ajandaya Eklenebilecek Bölümler:

Okuduğunuz kitapların yazdığı başlama ve bitirme tarihlerinin bulunduğu bir tablo.

Günlük su içme tablonuz.

Uyku saatlerinizin olduğu bir tablo.

Günlük yemek tablosu.

Günlük spor tablosu.

Aylık önemli günler tablosu.

Telefon numaraları için kayıt tablosu.

Şifreleriniz ya da özel bilgiler için bir sayfa.

Günlük mood tablosu.

Ajandanız İçin Güzel Süsleme Modelleri:

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.