Wİ-Fİ AĞINIZI NASIL HIZLANDIRIRSINIZ?

A+
A-
Wİ-Fİ AĞINIZI NASIL HIZLANDIRIRSINIZ?

Günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan internet mobil dışında artık bilgisayar, televizyon, tablet gibi bir çok teknolojik alette de varlığını hissettirdi. Evimiz de rahat, internet erişimi bölünmeden bir şeyler izlemek, alışveriş yapmak gibi keyfi işlerimizi kesinti olmadan karşılamak isteriz. Fakat bazı zamanlarda wi-fi ağımızda çekmeme durumu, yani internetin zayıflaması durumu yaşanmaktadır. Bu sorunu gidermek için çeşitli markalar, çeşitli ürünler deneriz işte tam da sizi bıktıran bu noktada bazı yöntemler ile işinizi kolaylaştırmak mümkün.

Wi-fi hızlandırma yöntemleri:

Wi- fi sağlayan yönlendiricinizi açık bir alana yerleştirin. Kablosuz olması nedeniyle önünde engel olmayan wi-fi her zaman daha iyi performans göstermektedir. Duvar, katlar gibi engeller wi-fi hızınızda gözle görülür bir yavaşlamaya yol açar.

Cihazınızı sınırlandırın ve bazı uygulamaları kısıtlayın. Teknolojik aletlerimiz bir sürü uygulamaya da hizmet vermektedir, bu nedenle de önemli olan öncelikli uygulamaları belirleyip ayarlardan bu uygulamalara öncelikli erişim izni vermekte uygulama kullanımı sırasında internet hızınızı arttıracaktır.

Kablosuz aralık genişletici kullanabilirsiniz. Bu aygıt hızlandırma yapmasa dahi bulunduğunuz ortamda kapsam dışı olan alanlara da internet erişimi sağlayabilmektedir. Kalın duvarlar ya da kat aralarında yaşanan kapsam dışı sorunu için, kapsam dışı alana bu aygıtı yerleştirmek etkili olacaktır.

Mevcut yeni wi-fi teknolojisini kullanın. Sürekli yenilenen teknolojide sürekli değişim şart olmasa dahi teknolojinin gerisinde kalmamak da en doğrusudur. Bu durumda en güncel ve en yeni teknolojileri tercih etmekte internet hızını olumlu yönde etkiler.

Veri akışını hızlandırınız. kablosuz yönlendici ayarlarınızı düzeltip Wi-Fi bağlantı hızını yükseltmek ve aralığı genişletmek için 20, 40, 80 ve hatta 160 MHz seçenekleriyle kanal genişliğini artırabilirsiniz.

Yönlendiricileri, ağ geçitlerini ve cihazları en yeni Wi-Fi 6 standardıyla güncelleyin. Sınıfının en iyisi5Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) teknolojisine sahip bilgisayar ve yönlendiricilerle Gigabit hızlarından ve gelişmiş yanıt hızından faydalanın.

Bu yöntemler ile hızlanmayan wi- fi sorununu satın aldığınız veya abone olduğunuz markaya bildirmek daha doğru olacaktır. Teknik aksaklıklara bu işlemler tabi ki de etki etmemektedir. Markanın bağlantı sorununu gidermek için abone olunan markaya ulaşmak en doğru tercihtir.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.