Burç Tarihleri ve Burçların Genel Özellikleri

13.09.2019
A+
A-
Burç Tarihleri ve Burçların Genel Özellikleri

Herkesin sahip olduğu bir burç vardır. Kimileri kendi burcu hakkında en detaylı bilgiye sahip olmak isterken, kimileri ise burç durumu ile ilgili en ufak bir bilgiye sahip değildir. Bizler de en azından herkesin kendi burç yorumları hakkında bilgi edinmesini ve burcunun genel özelliklerini bilmesini sağlamayı amaçladık. Her burcu genel hatlarıyla ele alıp, burç hakkında konuşulduğu zaman en azından konuya yabancı kalmamanız için fikir sahibi olmanızı sağlayacağız.Burç Tarihleri ve Burçların Genel Özellikleri hakkında konuşmaya başlayalım.

Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)

koc-burcu-sanalkasif

Burç Tarihleri ve Burçların Genel Özellikleri hakkında konuşmaya başlarken ilk olarak ateş grubunda yer alan Koç burcu ile başlayalım. Koç burcu günlük yaşantısını domine etmeyi seven, hareketli ve kıpır kıpır bir yaşantıya sahip olan burçtur. Macerayı ve aksiyonlu hayatı severler diyebiliriz. Genel özelliklerinden bahsedecek olursak ilk söylememiz gereken, koç burcu insanının cesaretli, atılgan ve lider ruhlu olma özellikleridir. Hayatını akıcı bir şekilde yaşamayı seven Koç burcu insanı genel olarak sabırsız olmasıyla da bilinir. Bu da Koç burcu insanı için biraz can sıkıcı bir özelliktir. Cinselliğin ön planda olduğu bir burç olduğunu söylemekte Koç burcu için hata olmaz. Genel hatları ile koç burcu insanının tipik ve karakteristik özellikleri bunlardır.

Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)

boga-burcu-sanalkasif

Boğa burcu, burçlar arasında en net burç olarak tanımlanabilir. Toprak burcu olarak bilinen Boğa burcu insanları, ne istediklerinin farkında olurlar ve istedikleri şey gerçekleşene kadar vazgeçmezler. Boğa burçları için arkadaşlık, dostluk ve aile kavramları çok fazla ön plandadır. Bu özelliklerinin etkisi ile bazen koruyucu ve sahiplenici yönleri ağır basar ve etrafındaki kişileri baskı altına alabilir. Boğa burcu için en net olumuz yönlerinden biri de budur. Sevdiği insanlar için, arkadaş çevresi için veya akrabaları için her türlü fedakarlığı yapan boğa insanları genel olarak ikili ilişkilerinde uzun süreli ilişki kurmalarıyla bilinir. Hassas yapısı ile de bilinen Boğa burcu insanları, dış dünyaya belli etmek istemese de alıngan bir yapıya da sahiptir. Boğa insanı sadık ve koruyucu bir yapıda olduğu için hem boğa kadını hem de boğa erkeği ideal bir eş adayı olabilir diyebiliriz. Boğa burcu her konuda olduğu gibi cinsellikte de keyfine düşkündür. Klasik ve geleneksel şeyler hoşuna gider.

 

İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)

ikizler-burcu-sanalkasif

İkizler burcu hava grubunda olan bir burçtur. Bu burcun insanları genel olarak çok zeki ve hayata iyi yönleri ile bakmayı bilen kişiler olarak tanımlanabilir. Bulundukları ortamlarda, eğitim hayatlarında veya çalışma hayatlarında kendilerinden kıvrak zekaları ile söz ettirebilirler. İkizler herkes tarafından bilinmek ve tanınmak isterler. Bu yüzden popüler olmak veya ünlenmek onlar için önemlidir. Genel olarak bilinen ve en çok yakınılan özellikleri ise çok konuşuyor olmalarıdır. İş hayatlarında ve çevresel koşullarında bu özelliğini avantaja çevirerek, iletişim yönü ile ünlenen işlerde oldukça kolay iş bulabilir ve gelişim gösterebilirler. İkili ilişkilerinde ise karakteristik özellikleri sebebi ile, hayatını monoton olarak yaşayan ve sakin olan insanlarla pek anlaşamayabilirler. Cinsel hayatlarında da hareketli bir karakterde olurlar. Yeniliğe her zaman açıktırlar ve meraklıdırlar.

Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)

yengec-burcu-sanalkasif

Burçlar ve genel özellikleri konumuzun sıradaki ele alınacak konusu Yengeç burcu. Bu burç sahibi olan insanlar genel olarak merhametli, duygusal ve iyi niyetli olan kişilerdir. Arkadaşlıkları, dostlukları ve ailesel ilişkilerinde her zaman alttan alan ve yapıcı olan karaktere sahiptirler. Duyguları günlük yaşantılarına ve ömürlerinin geneline etki ediyor olsa da hayatında yer edinmiş olan kişilere karşı daima pozitif olarak yaklaşırlar. Tek olumsuz özellikleri dikkatsiz olmalarıdır diyebiliriz. Güven ve saygı onlar için çok önemlidir ve aile hayatında bu iki kavramın yer almasına özen gösterirler. Cinselliği de hayatlarında ön planda tutmasalar da cinsel hayatları Yengeç burcu için önemli bir yere sahiptir. Duygusal ve aidiyet yapısı içerisinde cinsel ilişkiler kurmaya dikkat ederler.

Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)

aslan-burcu-sanalkasif

Yeni burç tarihleri sıralamasında 11 Ağustos- 16 Eylül aralığı Aslan burcu kabul ediliyor olsa da normal sıralaması 23 Temmuz- 22 Ağustos olarak kabul edilir. Aslan burcu ateş grubunun burçlarından birisidir. Aslan burcu ormanların kralı aslan gibi ortamlarda yönetici ve lider olma isteğini karakteristik olarak hep önde tutar. Plan kurmak ve bir durumu ya da olayı yönetmek tam onlara göre bir iştir. Her zaman detaycı kişiler olarak bilinen Aslan burcu insanları, hiç bir detayı atlamak istemezler. Yaptıkları işte en iyisi olmak ve zirveye oynamak için çabalarlar. Yenilgiyi kabullenmek istemezler.Bu durum çoğu zaman kendilerini aşırı beğenme olarak geri dönerek etrafındakileri rahatsız etse de pozitiflikleri ile her koşulda kendilerini kabul ettirmeyi başarırlar. Sevdiğini göstermekten, cinsel boyuttaki istekliliğini sergilemekten hiç çekinmez, ama her zaman iplerin kendi elinde olmasından yanadır. Enerjik doğası gereği, cinsellik hayatın temel taşlarından birisidir.

Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)

basak-burcu-sanalkasif

Burç Tarihleri ve Burçların Genel Özellikleri konumuzun sıradaki bilgilendirici başlığı Başak burcunu anlatıyor. Başak burcu toprak grubuna ait bir burç olup zekası ve titizliği ile dikkat çeker. Disiplinli bir yapıya sahip olan başak burcu insanı, bu özelliği ile bazen baş ağrısı yaşayacak kadar zorlanabilir. Etraftaki nesnelerin tertipli ve düzenli bir biçimde olmasını, belirli bir düzen içinde yaşanmasını öngörür. Takdir görmek onlar için önemli bir unsurdur. Başak burcu insanı etrafında bulunan her şey ile ilgilenir ve tüm her şey hakkında bilgi sahibi olmak onlar için önemli bir ayrıntıdır.

Yönetmeyi ve önder olmayı seven bir burç olarak bilinen Başak burcu temizlik ve titizliğe son derece önem verirler ve düzensiz insanlarla ve ortamlarla çalışmak istemezler. Genellikle tutumlu olarak bilinen başak burçları söz konusu arkadaşları ve yakın çevresi olunca parayı ve miktarını önemsemezler. Mükemmellik onlar için çok önemli olduğu için hayatlarının her alanında ince noktalara takılarak ilerler ve hayatlarında öncelik sırası her zaman iş hayatı olur. Her şeyi uzun uzun düşünen, planlayan ve analiz eden yapısı nedeniyle, cinsellikte hızdan, anilikten ve spontane maceralardan hiç hoşlanmaz. Cinselliğin yaşamında çok yer kaplamasını, problemler yaratan bir unsur olmasını istemediği için, tek eşliliği tercih eden bir yapısı vardır. Birisiyle beraber olmak istediğinde bunun için hem kendisine hem de karşısındaki insana zaman tanır.

Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)

terazi-burcu-sanalkasif

Güzellik ve lüksten hoşlandığı bilinen Terazilerin aslında en önemli özelliği dengeli olmalarıdır. Hayatlarında ve ilişkilerinde dengeye fazlasıyla önem veren bir Terazi burcunu, kıskaca almaya çalışmak yapılabilecek en hatalı davranışlar arasında gösterilebilir. Çok seviyeli bir arkadaşlık kurabilen Teraziler her ortamda kendini belli edebilen ve aranan kişiler arasında yer alır. Özellikle erkekleri için fazlaca çapkın olduğunu söyleyebiliriz fakat bir kez severlerse tam anlamıyla sevdiklerini de belirtelim.

Dış görünüşlerine önem veren ve karşı taraftan da aynı inceliği arayan bu burcun kişileri gösterişli şeylerden çok fazla hoşlanır. Hava grubunda yer alan Terazilerin hayatından sevgi eksik olmamalı ve çoğu zamanını sevgiye dayalı işlerde harcaması gerekir. Sanat ile araları iyi olan bu kişilerin saygılı ve zarif duruşları etraflarındaki kişileri etkilemede kullandıkları bir silah. Fiziksel anlamda hem Terazi kadınları hem de erkekleri oldukça çekici bir görünüme sahiptir. Temizlik ve bakımlı olmaya özen gösterirler.

Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)

akrep-burcu-sanalkasif

Akrep burçları etkileyici bakışları, gizemli ve güçlü karakterleriyle bulundukları ortamlarda hemen dikkati çekerler. Çoğu zaman sessizlikleriyle ön plana çıkan Akrep burçları az ve öz konuşurlar. Bazı şeyleri açıkta yaşamak yerine içlerinde tutmayı isterler. Tam olarak onların ne düşündüklerini çözemezsiniz. Duygularını gizleme konusunda başarılıdırlar. Buna rağmen aslında duygusal bir burçtur. Sevdi mi çok sever. Fakat onlarla düşman olmak istemezsiniz. Kinleri ve intikam alma güçleri çok fazladır. Ona yapılanların karşılığını vermek için bazen yıllarca sabrederler.

Gururlu ve cesur karakterde bir burçtur. Asla yalanlara göz yummaz. Kendi gibi herkesin güçlü karaktere sahip olmasını bekler. Hisleri çok kuvvetlidir. Bazen sezgilerinin yönlendirmesiyle her şeyi açığa çıkartır. Rüyaları çıkan bir burçtur. Güven duygusu Akrep burçları için önemlidir. İş veya gönül ilişkisinde ilk baktığı şey güvenmektir. Güvenmediği anda kuşkucu yapısı onları ele geçirir. Sürekli kuşku duyduğundan insanlara tamamen duygularını açıklamakta zorlanır. Bu durum kıskanç olmalarına da neden olur. Şüpheci tavrı diğer alanlarda ise başarı getirir. Araştırmacı özellikleri iş ve eğitim hayatında onları bir adım öne çıkartır. Ölüm, ölümden sonraki gizem ilgilerini çeker. Korku, gerilim, suç filmlerine karşı ilgileri vardır. Duygularını zirvede yaşadıklarından çok tutkulu olurlar. Cinsellik hayatlarında önemli bir yer taşır.

 

Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)

yay-burcu-sanalkasif

Kavrama yetenekleri gelişmiş olduğundan becerikli olmalarının da katkısı ile ele aldıkları her işte, özellikle ciddi işlerde ve felsefe konularında başarılı olurlar. Yay burcu insanları içtenlikleri ve iyimser yaşam görüşleri ile tanınırlar. Gençliklerinde dikkatsiz, heyecanlı ve geleneklere aykırı davranışlar içinde olsalar da, geçmiş yanılgılarından en çok ders alan kişiler bu burçtan çıkar. Özgürlüklerine aşırı düşkün  insanlardır.

Yayların yaşam çerçeveleri herhangi bir şekilde kısıtlandığı zaman, içsel bir biçimde alt üst olurlar. Akılsızca risklere atılırlar. Yayların hayatı yeniliklere olan merakları ile karakterize edilebilir. Bilmedikleri şeyleri araştırıp, keşfetmeyi severler. Yaylar çok yönlü ve ayni anda ilgilenebilecekleri birkaç konu olduğunda mutlu olan kişilerdir. Kendilerini yorgun hissediyorlarsa, o konudan sıkılmış demektir.Cinsel yaşamda Yay burcunun karşısındakinin hangi özelliği tarafından tetiklendiğini anlamak zordur. Başka bir deyişle, farklı deneyimlerde, farklı insanlarda farklı çekicilikler bulur ve uyarılır. Aşırı duygusal olmadığı için, cinsel yaşam, onu farklı ufuklara taşıyan, gündelik hayatın sıkışıklığından çıkaran bir araçtır.

Oğlak Burcu (22 Aralık- 21 Ocak)

oğlak-burcu-sanalkasif

Toprak grubunun üyelerinden olan Oğlak burcu çalışkanlığı, ciddiyeti ve sabrıyla ilk başta dikkat çeker. Hayattaki her konuya ciddi yaklaşırlar. Bulundukları ortamlarda mesafeli tavırları dikkat çeker. Hemen samimi olmayı sevmeyen kişilerdir. Liderlik vasıfları çok yüksektir. Aceleci değildirler. Hayatlarında hep bir hedef ve buna ulaşma çabası vardır. Çalışkanlıkları ve zorluklar karşısında yılmayan tavırlarıyla her zaman akıllarına koydukları şeye ulaşırlar.

İş hayatlarında mükemmel olmayı isterler. Bu durum beraber çalıştığı kişiler için zor olabilir. Otoriter bir tavırları vardır. Hırslı yapıları bazen kendilerine zarar verir. Bir meseleyi çözene kadar hayattaki diğer unsurları devre dışı bırakabilirler. Bu konu aileleri tarafından eleştiri alabilir. Yalnızlığı severler.

Kalabalıklar onlara göre değildir. Bazen en yakın arkadaşı kendileri olurlar. Maddiyata önem verirler. Savurganlığı sevmezler. Mantığın her şeyi çözebileceğini düşünen bu burç duygularını belli etmede zorluklar yaşayabilir. Oğlak burcu insanları yaşamlarının diğer alanında olduğu gibi, cinsel hayatlarında da bir düzene ve rutine ihtiyaç duyarlar. Porgramlı bir cinsel yaşam, Oğlak’ın kendini daha iyi hissetmesine neden olur.

Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)

kova-burcu-sanalkasif

Analitik bir zekâya sahip olan Kova burçları, oldukça ilginç karakterlerdir. Duygularıyla değil mantıklarıyla hareket ederler. Her zaman yeniliklerin peşinden koşarlar ve insanlar için yararlı eylemlerde bulunmak isterler. Fakat onlarla geçinmek sandığınızdan çok daha zordur. Kurallara uymazlar ama kural koymaya bayılırlar. Zihinsel açıdan güçlü karakterlerdir. Bilim insanlarının genellikle Kova burcundan çıkıyor olması bir tesadüf değildir. Dünyanın en iyi hafızasına sahiptirler. Kendilerini gerçeğe adamışlardır. Eşitliği savunurlar. İnsanlara yardım etmeyi severler. Bu burcun erkekleri çok yönlü, akıllı ve dikkat çekici tiplerdir. Âşık olmaya bayılırlar ama ilişki kuracakları kişiyi enine boyuna tanımak isterler. İncelemeye bayılırlar.

Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

balik-burcu-sanalkasif

Su grubunda yer alan Balık burcu aşırı duygusal olmaları ile tanınır. En belirgin özelliği çok iyi empati yapabiliyor olmalarıdır. Karşılarındaki kişileri hemen anlayabilen, aşırı derecede anlayışlı davranan hatta çoğu zaman iyi niyeti suiistimal edilen bu burca sahip kişilerin bir diğer iyi özelliği de hislerinin çok güçlü olmasıdır. Sevdiklerine karşı ilgi ve alakası yüksek olan bu kişiler hayatlarında naif ve sevgiden anlayan kişilerin bulunmasını arzular.

Canlı ve daima neşeli haliyle de ilgi görür fakat bu durum anlıktır. Beş dakika önce ağlayan bir Balık bir süre sonra kahkahalar atabilir. Duygularına göre durumlar karşısında şekillenen bu kişiler için her ne kadar hayalci denilse de aslında gerçek hayata bakışları da bir o kadar gerçekçidir. Sadece hayal kurmadan yaşamaları imkânsız olan bu burca sahip kişiler çoğu zaman gözyaşlarına hâkim olamazlar ve tozpembe hayallerinden vazgeçmek istemezler. En kötü özelliği kendini küçümsemektir. 2018 sıralamasına göre 13 Mart- 18 Nisan aralığında doğanlar Balık kabul ediliyor.

 

Sizler için sohbet arasında konuşulan burçlar hakkında genel bir bilgi vermeye çalıştık. Konumuzu okurken arkada bir müzik de çalsın diyorsanız sizler için Gesi Bağları şarkısını tavsiye ediyor ve bu şarkının hikayesini buradan okumanızı tavsiye ediyoruz. İyi okumalar dileriz. 🙂

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.